Październikowe nabożeństwa różańcowe

1 października 2016

W październiku zapraszamy wszystkich do naszego kościoła parafialnego, gdzie codziennie o godz. 17:15 będziemy wspólnie modlić się nabożeństwem różańcowym.

Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

Dzieci zapraszamy - klasami:

w poniedziałek - klasy I i II,

we wtorek - klasy III,

w środę - klasy IV i V,

w piątek klasy VI, VII i VIII,

w sobotę - gimnazjum klasy III i młodzież.

Październik, podobnie jak maj, jest miesiącem maryjnym. Kiedy 7 października 1571 roku, w bitwie pod Lepanto wojska chrześcijańskie odniosły zwycięstwo nad flotą turecką uznano to za cud wyproszony właśnie przez modlitwę różańcową. W tym właśnie dniu obchodzimy święto Matki Bożej Różańcowej, a dzięki papieżowi Leonowi XIII cały ten miesiąc jest poświęcony Maryi. 13 października 1917 roku Matka Boża ukazała się w Fatimie mówiąc:

"Chcę ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu",

dodała też:

"Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony".