Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019 - 17.08.2019

11 sierpnia 2019

11.08.2019 - NIEDZIELA - XIX-a ZWYKŁA. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA.

W naszej Parafii witamy O. Rafała-Oblata, Proboszcza Parafii Bodzanów, który dzisiaj głosi nam słowo Boże. Witamy też wszystkich Gości naszej dzisiejszej Uroczystości. Życzymy wszystkim umocnienia w wierze za wstawiennictwem naszego Patrona Św. Wawrzyńca.

O godz. 12:00 zapraszamy na uroczystą sumę odpustową z udziałem Księży z naszego Dekanatu i z procesją wokół naszej świątyni.

Po tej Mszy Św. i procesji jesteśmy zaproszeni na Festyn Wawrzyńcowy - organizowany przez Centrum Kultury.

O godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory odpustowe.

13.08.2019 - Wtorek.

O godz. 17:15 - zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

14.08.2019 - Środa. Św. Maksymiliana Kolbego.

Czcimy Św. Maksymiliana Kolbego.

O godz. 18:00 - Msza św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb i NOWENNA.

15.08.2019 - Czwartek. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych - jak w każdą niedzielę wakacyjną.

O godz. 15:00 - na Górze Chrobrego - Msza św. w intencji Absolwentów naszego L.O. z roku 1975.

O godz. 18:00 - Msza św. od Grupy Szkaplerznej.

16.08.2019 - Piątek. Św. Rocha.

Czcimy św. Rocha.

O godz. 18:00 - Msza św. w kościele św. Rocha - ku czci Patrona o łaskę zdrowia oraz w intencjach wszystkich chorych naszej Parafii i całej naszej parafialnej Wspólnoty.

17.08.2019 - Sobota. św. Jacka.

Uroczystość Św. Jacka - głównego Patrona Metropolii Górnośląskiej.

O godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

Ogłoszenia dodatkowe.

Od czwartku do niedzieli na Górze Św. Anny - obchody kalwaryjskie.

W przyszłą niedzielę - uroczystość odpustową będzie przeżywała Parafia Burgrabice.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.

W zakrystii możemy sobie nabyć kalendarz na rok 2020 i inne czasopisma.

W najbliższych dniach będzie miała miejsce nasza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszyscy możemy uczestniczyć w tym pielgrzymowaniu na sposób duchowy. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych i do prywatnej modlitwy w intencji PIELGRZYMÓW i naszej DIECEZJI.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej Parafii.

W czwartek w Urocz. Wniebowzięcia - ofiary, które złożymy będą na Wydział Teologiczny w Opolu.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli O. Joachima - Oblata, który będzie nam głosił Słowo Boże i przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu - budowanego przez OO. Oblatów.

W naszej modlitwie w intencji Parafii chcemy rozważać piątą tajemnicę Części Światła: "Ustanowienie Eucharystii".

W sobotę 17 sierpnia. w Nowym Świętowie będzie miał miejsce Koncert ewangelizacyjny «Głodni Pana» Formuła koncertu będzie nawiązywać do spotkań lednickich i obejmie: modlitwę, świadectwa, Eucharystię i uwielbienie. Rozpoczęcie o godzinie 14.00; zakończenie około 23.00. Przy wejściu będą sprzedawane dobrowolne cegiełki na cele organizacyjne w cenie 7 zł

W Kinie w Nysie od 15.sierpnia o godz. 12:00 - będziemy mogli oglądać film pt.: "Tajemnica Ojca Pio".

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Kamila Oszytko, lat 93.

Anna Rogalska, lat 87.

Zofia Szulc-Dorobisz, lat 62.

Ryszard Nowakowski, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...