42. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

26 lipca 2018

Zapraszamy na pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w tym roku pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 12 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 13 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic - we wtorek 14 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 18 sierpnia o godz. 11.00.

W dniach od 12 do 18 sierpnia do Częstochowy; tradycyjnie i w tym roku wyrusza grupa z Prudnika w ramach strumienia nyskiego, którą poprowadzi ks. Szymon; w kancelarii parafialnej w Prudniku można zapisywać się wraz z odbiorem znaczka i legitymacji:

koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 35 zł, tzn. znaczek, zupy, obsługa medyczna i techniczna,

opłata za bagaż 40 zł u kierowcy w dniu zdawania bagażu tj. w sobotę 11 sierpnia przy kościele św. Michała Arch. w godz. od 18.00 do 19.00,

pielgrzymi, którzy pragną wrócić z Częstochowy do Prudnika autobusem - opłata 30 zł.