Kapłańskie Błogosławieństwo prymicyjne

4 sierpnia 2019

W naszej Parafii witamy serdecznie tegorocznego Neoprezbitera Ks. Mariusza Setlaka z Diecezji Gliwickiej. Życzymy Mu obfitych Łask na drodze kapłańskiego życia i zawsze i wszędzie samych życzliwych parafian... i opieki Patrona dzisiejszego dnia Świętego kapłana - Św. Jana Marii Vianneya. Dzisiaj Ks. Mariusz wygłosił nam kazanie i udzielił wszystkim chętnym kapłańskiego Błogosławieństwa prymicyjnego. Dzisiejsza niedziela niech nam wszystkim będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

"Kapłaństwo jest dla mnie... przepiękną tajemnicą, a zarazem niezwykłą przygodą, której kurs nadaje Chrystus.

Kościół jest dla mnie... wspólnym okrętem, który żegluje po wodach tego świata, który pragnie ludzi doprowadzać z jednego brzegu na ten wyjątkowy - drugi".