Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019 - 16.03.2019

10 marca 2019

10.03.2019 - NIEDZIELA - I-a WIELKIEGO POSTU.

W naszej Wspólnocie witamy serdecznie Ks. Zbigniewa, naszego byłego Wikariusza, który w tym roku będzie prowadził nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Jego i czas Rekolekcji chcemy otaczać naszymi modlitwami.

Plan rekolekcyjnych spotkań mamy wypisany na plakatach, w naszej gazetce i na naszej parafialnej stronie. Zachęcamy wszystkich do owocnego korzystania z tego czasu szczególnej łaski.

O godz. 17:00 - zapraszamy na I-e nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne - (o Męce Pana Jezusa). Kazania pasyjne w tym roku będzie nam głosił Ks. Marcin.

W dni rekolekcyjne Msza Św. z godz. 7:30 - będzie o godz. 8:00.

Wieczorem - Msze Święte z kościoła Gimnazjalnego będą odprawione w kościele parafialnym o godz. 18:00.

12.03.2019 - Wtorek.

Kancelaria będzie czynna tylko przed południem.

13.03.2019 - Środa.

O godz. 9:30 - Msza Św. dla Chorych i Osób starszych wiekiem z udzielaniem sakramentu chorych.

O godz. 17:15 - z racji 13-go - Nabożeństwo FATIMSKIE.

W środę też - na zakończenie Rekolekcji - podczas Mszy Świętych - będziemy mieli okazję podziękować Ks. Rekolekcjoniście naszą modlitwą i ofiarami. Już dzisiaj - składamy serdeczne Bóg zapłać.

Okazja do spowiedzi - podczas Mszy Świętych i nabożeństw i dodatkowo od godz. 16:30.

14.03.2019 - Czwartek.

Od godz. 8:00 do 10:30 - ADORACJA.

O godz. 16:00 - spotkanie Marianek

O godz. 16:30 - DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich DZIECI.

Z czwartku na piątek o godz. 24:00 - Msza Św. przed wyjazdem na PIELGRZYMKĘ do Ziemi Świętej.

15.03.2019 - Piątek.

Nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ - dla DOROSŁYCH - godz. 7:00 lub 17:30, dla przygotowujących się do BIERZMOWANIA - godz. 16:30 i dla MŁODZIEŻY - w kościele Gimnazjalnym o godz. 19:00.

16.03.2019 - Sobota.

O godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

Ogłoszenia dodatkowe.

W przyszłą niedzielę - II-ą Wielkiego Postu - ofiary, które złożymy będą na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Przy wyjściu z kościoła będziemy mieli okazję złożyć ofiarę do puszki na Misyjne Dzieło Pomocy "Ad Gentes".

W naszej modlitwie w intencji Parafii - chcemy rozważać czwartą tajemnicę części radosnej - "Ofiarowanie Pana Jezusa".

W środkowej nawie - tradycyjnie w naszej Parafii w Wielkim Poście - wystawiony jest KRZYŻ, któremu możemy okazywać i oddawać cześć i nasze umiłowanie... Do stojącej przy krzyżu skarbony możemy składać ofiary na dekoracje i kwiaty do "Ciemnicy" i "Bożego Grobu" Za każdą ofiarę - Bóg zapłać!

Podczas naszego pielgrzymowania do Ziemi Świętej - obiecujemy naszą modlitwę w intencjach wszystkich Parafian i całej naszej parafialnej Wspólnoty, ale my sami udający się na Pielgrzymkę także prosimy o modlitwę w intencji nas Pielgrzymów.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Irena Borowicz, lat 90.

Anna Stokłosa, lat 59.

Igor Kwarciak, lat 20.

Edward Gawrysiak, lat 63.

Zofia Zapora, lat 93.

Jadwiga Brzozowska, lat 93.

Leszek Keler, lat 68.

Genowefa Hatała, lat 92.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...