Program Pielgrzymki do Ziemi Świętej - 7 dni

Dzień 1: Wylot z Polski do Izraela, Jaffa, Cezarea Nadmorska, Hajfa, Góra Karmel

Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo - bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o godzinie 5.35 rano. Przylot do Izraela o godzinie 10.25. Przejazd do Tel Awiwu do Jaffy spacer po urokliwych uliczkach Dzielnicy Artystów, nawiedzenie kościoła św. Pawła. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (przejazd obok stanowiska archeologicznego, ukazującego stolicę rzymskiej Palestyny). Krótki postój nad Morzem Śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Dalej kościół - Stella Maris - z grotą Eliasza (wedle tradycji miejsca zamieszkania proroka). Następnie udamy się do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Kana Galilejska, Tabor, Nazaret

Po śniadaniu przejazd do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Następnie udamy się na Górę Tabor (miejsce Przemienienia). W godzinach popołudniowych przejedziemy do Nazaretu: tam nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3: Jez. Galilejskie, Kafarnaum, Góra Błogosławieństw, Tabga

Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie udamy się do Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz synagogę. Dalej zwiedzimy Tabgha: kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Potem: rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na nocleg do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Obiadokolacja

i nocleg.

Dzień 4: Góra Oliwna, św. Piotr in Galicantu, Betlejem

Po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Dalej Kościół św. Piotra in Gallicantu (gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa). Po południu wrócimy do Betlejem i przejedziemy na Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa). Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: Jerozolima- droga krzyżowa, Syjon Chrześcijański, dzielnica żydowska

Po śniadaniu: Jerozolima: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP) i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik (miejsce ustalenia wielu sakramentów) i tradycyjny grób Dawida. Następnie przejdziemy do Muru Zachodniego - Ściana Płaczu (najświętsze miejsce dla religii judaistycznej). Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Jerycho, Qasrl Al-Yehud, Morze Martwe

Po śniadaniu przejazd do Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Widok na Górę Kuszenia, dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym (najniżej położonym miejscem na świecie). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: Ein Karem, Yad Vashem

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Ein Karem: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Potem Yad Vashem (największe w Izraelu muzeum upamiętniające ofiary Holokaustu). Po zakończeniu zwiedzania udamy się na lotnisko w Tel Awiwie. Po odprawie bagażowej i bezpieczeństwa nastąpi przelot do Polski o godzinie 21.10. Przylot do Wrocławia o godzinie 00.25(+1). Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: 15.03. - 21.03.2019 r.

CENA: 570 USD/os. + 1.590 PLN/os. przy grupie 44 os

CENA ZAWIERA:

przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie: Wrocław - Tel Awiw - Wrocław;

Godziny lotu:

LO 161 15MAR WROTLV 05:35-10:25

LO 162 21MAR TLVWRO 21:10-00:25 +1

transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;

6 noclegów w hotelach 3*** (pokoje 2 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwość pokoi 3 - os); 2 noclegi w Nazarecie, 4 noclegi w Betlejem:

wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;

ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL, NNW, choroby przewlekłe;

opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika;

przedstawiony program zwiedzania;

obowiązkową składkę na TFG;

bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim);

codzienną Mszę św.

CENA NIE ZAWIERA:

zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide - trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę ok 60 USD/os.;

transferu z parafii na lotnisko we Wrocławiu i z powrotem;

napojów do obiadokolacji;

dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej;

dopłaty do pokoju 1 - osobowego - 180 USD/os.;

Możliwość zamówienia dla całej grupy dodatkowych Lunchów (90 USD/os.);

wydatków własnych;

świadczeń nie wymienionych w ofercie;

WAŻNE INFORMACJE:

1. Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki.

W paszporcie nie mogą być wbite pieczątki ani syryjskie, ani liibijskie.

2. Program bazuje na zakwaterowaniu w hotelach w Nazarecie oraz w Betlejem.

3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze.

4. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.