Ogłoszenia duszpasterskie 19.08.2018 - 25.08.2018

19 sierpnia 2018

19.08.2018 - NIEDZIELA - XX-a ZWYKŁA.

W naszym Dekanacie Uroczystość odpustową przeżywa Parafia Burgrabice.

O godz. 15:00 - Msza św. na Górze Chrobrego.

O godz. 17:30 - nabożeństwo popołudniowe.

20.08.2018 - Poniedziałek - św. Bernarda.

Święty Bernard z Clairvaux, opat i doktor Kościoła, urodził się w rycerskim rodzie burgundzkim, na zamku Fontaines pod Dijon (Francja) w 1090 r. Mając 22 lata wstąpił do surowego opactwa cystersów w Citeaux. Bernard był nie tylko gorliwym opatem swojej rodziny zakonnej. Zasłynął także jako myśliciel, teolog i kontemplatyk. Umiał łączyć życie czynne z mistyką. Zmarł w Clairvaux 20 sierpnia 1153 r.

21.08.2018 - Wtorek - św. Piusa X.

Józef Melchior (Giuseppe Melchiore) Sarto, późniejszy papież Pius X, urodził się 2 czerwca 1835 r. w Riese koło Wenecji jako drugi z dziesięciorga dzieci w ubogiej rodzinie miejskiego posłańca i szwaczki. Aby zrealizować motto swego pontyfikatu, papież Pius X zachęcał wiernych do wielkiej pobożności eucharystycznej oraz częstego przyjmowania Komunii św. Pius X zmarł 20 sierpnia 1914 r., w kilka tygodni po wybuchu I wojny światowej.

O godz. 18:00 - Msza św. w intencji Ks. Jarosława. Pragniemy podziękować Mu za osiem lat pracy w naszej Parafii i naszych Szpitalach. Pragniemy także modlić się o Boże Błog. i zdrowie dla Niego w dalszej pracy kapłańskiej.

22.08.2018 - Środa - NMP KRÓLOWEJ.

Przypada wspomnienie NMP Królowej.

Z racji 22-go chcemy pamiętać o możliwości oddania czci Relikwiom Św. Jana Pawła II i wypraszać Boże Błog. za Jego wstawiennictwem.

O godz. 18:00 Msza św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb i NOWENNA.

Po Mszy św. spotkanie Jasn. Rodziny Różańcowej.

23.08.2018 - Czwartek - św. Róży z Limy.

Św. Róży z Limy. W tym dniu przybędzie do nas Ks. Wikariusz Marcin Pilch.

Od godz. 8:00 do 10:30 - ADORACJA.

O godz. 18:00 - Msza św. od Grupy Modlitewnej Św. O. Pio. Po Mszy świętej - spotkanie Grupy.

24.08.2018 - Piątek - św. Bartłomieja.

Święty Bartłomiej przyszedł na świat w Kanie Galilejskiej. W Piśmie Świętym wymieniany jest przez ewangelistów synoptycznych, m.in. św. Jan Ewangelista, ale i wielu uczonych w Biblii twierdzi, że Bartłomieja można utożsamić z Natanaelem, którego do Jezusa przyprowadził św. Filip.

Św. Bartłomiej Apostoł został powołany przez Jezusa na jednego z dwunastu apostołów. Wówczas Jezus powiedział o nim: "To prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu". Na kartach Nowego Testamentu występuje Bartłomiej nad Jeziorem Galilejskim, gdy uczniom ukazał się zmartwychwstały Chrystus.

25.08.2018 - Sobota.

O godz. 7:30 - Msza św. w intencji Ks. Tomasza z okazji Jego kolejnych Urodzin - od Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W Parafii Jarnołtówek - Gminne Dożynki - Msza św. o godz. 14:00.

Ogłoszenia dodatkowe.

W przyszłą niedzielę - będziemy przeżywali Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Parafia Jarnołtówek będzie obchodziła Uroczystość odpustową.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

W naszej modlitwie w intencji Parafii - chcemy rozważać piąta tajemnicę części radosnej: "Znalezienie Pana Jezusa w Świątyni"

W kancelarii nadal możemy się zapisywać na Pielgrzymkę do Zlatych Hor.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Katarzyna Skrzypa, lat 93.

Alicja Polewczak, lat 57.

Arkadiusz Kowalczyk, lat 63.

Tymoteusz Rożek, lat 20.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...