Parafia św. Wawrzyńca w Głuchołazach
Głuchołazy

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca

ul. Kościelna 4
48-340 Głuchołazy

Tel.: 77 439 16 01 - Kancelaria
Tel.: 77 439 16 01 - Proboszcz
Tel.: 77 439 52 23 - Wikariusze
Fax: 77 439 16 01

kontakt@parafia-glucholazy.pl

Niedziela, 24 wrzesień 2017 r.
08:31:52

#ZATRZYMAJ ABORCJE - Inicjatywa Obywatelska

Wtorek, 05 września 2017
#ZATRZYMAJ ABORCJE - Inicjatywa Obywatelska

Szanowni Państwo,

Właczmy się do akcji, możemy zbierać na papierze (nie można internetowo) podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą "Zatrzymaj aborcję"!

www.zatrzymajaborcje.pl

To oznacza, że mamy trzy miesiące na dostarczenie do Sejmu minimum 100 tys. podpisów osób, które nie zgadzają się na zabijanie dzieci ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. W praktyce podpisy muszą trafić do komitetu odpowiednio wcześniej, żebyśmy zdążyli je dokładnie policzyć.

Projekt inicjatywy jest bardzo krótki, bo zawiera wykreślenie jednego przepisu z ustawy aborcyjnej (który w praktyce pozwala na zabijanie największej grupy dzieci poczętych, w 2016 r. na 1098 aborcji, aż 1042 dotyczyły dzieci podejrzanych o chorobę) oraz zmiany przepisów wspominających ten przepis, co wynika z zasad techniki prawodawczej.

ZBIERANIE PODPISÓW JEST PROSTE!

Zbierać może każdy i wszędzie! Wystarczy wydrukować kartę, zebrać podpisy i odesłać na adres podany na karcie.

Najważniejsze informacje znajdują się na stronie:

www.zatrzymajaborcje.pl

To wspólna inicjatywa zapoczątkowana przez CitizenGO Polska i Fundację Życie i Rodzina reprezentowaną przez p. Kaję Godek. Zapraszamy wspólnie do włączenia się w nią wszystkich ludzi, którzy sprzeciwiają się zabijaniu dzieci!

Zachęcamy do zbierania wśród rodziny, znajomych, sąsiadów, we wspólnotach i parafiach! Zachęcamy do rozmawiania z księżmi proboszczami, aby takie zbiórki umożliwili po Mszach św. w niedzielę. Najlepiej, gdy zgłosi się wiele takich osób w jednej parafii - wtedy warto zorganizować wiele grup zbierających podpisy o różnych godzinach - każde zaangażowanie jest bardzo ważne i nigdy nie będzie za dużo rąk do pracy. Inicjatywa jest bezpośrednio popierana przez Konferencję Episkopatu Polski.

Co więcej, aby sprzeciwiać się zabijaniu dzieci, wcale nie trzeba być człowiekiem wierzącym i religijnym, bo to kwestia szacunku do drugiego człowieka i uniwersalnego prawa do życia - wspólnego ludziom różnych wyznań, a nawet niewierzącym. Dlatego szukajmy podpisów dosłownie wszędzie!

Zaprośmy do inicjatywy przyjaciół i znajomych - już dziś zacznijmy zbieranie podpisów!

Serdecznie pozdrawiam Państwa i dziękuję za zaangażowanie,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Dyrektor CitizenGO Polska

P.S. Pamiętajmy, żeby już dziś pobrać i wydrukować kartę ze strony www.zatrzymajaborcje.pl

Citizen GO jest organizacją aktywnych obywateli, którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, ZOBACZ

KontaktNapisz do nasNewsletterMapa serwisuPolityka prywatności

#ZATRZYMAJ ABORCJE - Inicjatywa Obywatelska

Zezwala się kopiować i rozpowszechniać zasoby serwisu Parafii Głuchołazy bez ograniczeń.
Wykonano 2004-2017 PARAFIA GŁUCHOŁAZY