kontakt@parafia-glucholazy.pl

Piątek, 22 wrzesień 2017 r.

Sobota, 07 listopada 2015
Zaczynają się wybory do rad parafialnych

Chodzi o wskazanie i wybranie osób cieszących się dobrą opinią i zaangażowanych dla dobra parafii.

W najbliższą niedzielę rozpoczynają się w naszej diecezji wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Zgodnie z kalendarzem wyborczym, niedziela 8 listopada jest niedzielą zapowiedzi wyborów. Następna jest ostatecznym terminem zgłaszania kandydatów do rad. Cały terminarz wyborczy poniżej.

"Drogich wiernych gorąco zachęcamy do wskazania spośród siebie osób cieszących się we wspólnocie parafialnej dobrą opinią i zaangażowanych dla jej dobra, aby w strukturach parafialnej rady duszpasterskiej, przez roztropne opinie i sugestie ukierunkowane na dobro duchowe wspólnoty, wspierały proboszcza w czynieniu parafii żywą cząstką Chrystusowego Kościoła. Tych zaś, którzy zostaną wskazani, prosimy, by w duchu odpowiedzialności za Kościół przyjęli wybór i gorliwie podjęli zadania wyznaczone przez statut" - napisał bp Paweł Stobrawa w komunikacie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu na temat wyborów.

Czy do rad parafialnych może kandydować osoba rozwiedziona, żyjąca w nowym związku? - Myślę, że może, pod warunkiem, iż jest osobą praktykującą i zaangażowaną w parafii, a jedno drugiego nie wyklucza. Przecież ta nieregularna sytuacja życiowa nie stawia jej poza wspólnotą Kościoła. Taka osoba w radzie parafialnej może stać się reprezentantem tych, którzy czują się wykluczeni ze wspólnoty, może zwracać uwagę na pewne pola misyjnego zaangażowania parafii, docierania do tych, którzy są "na peryferiach", o co zresztą niestrudzenie apeluje papież Franciszek. Nieodzowna jest w takim przypadku roztropność duszpasterza - tłumaczy ks. Waldemar Musioł, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

KontaktNapisz do nasNewsletterMapa serwisuPolityka prywatności