Parafia św. Wawrzyńca w Głuchołazach
Głuchołazy

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca

ul. Kościelna 4
48-340 Głuchołazy

Tel.: 77 439 16 01 - Kancelaria
Tel.: 77 439 16 01 - Proboszcz
Tel.: 77 439 52 23 - Wikariusze
Fax: 77 439 16 01

Czwartek, 26 kwiecień 2018 r.
07:56:12

Zaczynają się wybory do rad parafialnych

Sobota, 07 listopada 2015
Zaczynają się wybory do rad parafialnych

Chodzi o wskazanie i wybranie osób cieszących się dobrą opinią i zaangażowanych dla dobra parafii.

W najbliższą niedzielę rozpoczynają się w naszej diecezji wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Zgodnie z kalendarzem wyborczym, niedziela 8 listopada jest niedzielą zapowiedzi wyborów. Następna jest ostatecznym terminem zgłaszania kandydatów do rad. Cały terminarz wyborczy poniżej.

"Drogich wiernych gorąco zachęcamy do wskazania spośród siebie osób cieszących się we wspólnocie parafialnej dobrą opinią i zaangażowanych dla jej dobra, aby w strukturach parafialnej rady duszpasterskiej, przez roztropne opinie i sugestie ukierunkowane na dobro duchowe wspólnoty, wspierały proboszcza w czynieniu parafii żywą cząstką Chrystusowego Kościoła. Tych zaś, którzy zostaną wskazani, prosimy, by w duchu odpowiedzialności za Kościół przyjęli wybór i gorliwie podjęli zadania wyznaczone przez statut" - napisał bp Paweł Stobrawa w komunikacie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu na temat wyborów.

Czy do rad parafialnych może kandydować osoba rozwiedziona, żyjąca w nowym związku? - Myślę, że może, pod warunkiem, iż jest osobą praktykującą i zaangażowaną w parafii, a jedno drugiego nie wyklucza. Przecież ta nieregularna sytuacja życiowa nie stawia jej poza wspólnotą Kościoła. Taka osoba w radzie parafialnej może stać się reprezentantem tych, którzy czują się wykluczeni ze wspólnoty, może zwracać uwagę na pewne pola misyjnego zaangażowania parafii, docierania do tych, którzy są "na peryferiach", o co zresztą niestrudzenie apeluje papież Franciszek. Nieodzowna jest w takim przypadku roztropność duszpasterza - tłumaczy ks. Waldemar Musioł, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

Zaczynają się wybory do rad parafialnych

Zezwala się kopiować i rozpowszechniać zasoby serwisu Parafii Głuchołazy bez ograniczeń.
Wykonano 2004-2018 PARAFIA GŁUCHOŁAZY