kontakt@parafia-glucholazy.pl

Sobota, 23 wrzesień 2017 r.

Sobota, 22 listopada 2014
XXI Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Tegoroczne XXI Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przypada w roku jubileuszowym, w którym Caritas Diecezji Opolskiej obchodzi 25. lecie swojej działalności. Opolska Caritas uczestnicy w Wigilijnym Dziele od samego początku. Cieszy nas świadomość, że pomimo upływającego czasu i sytuacji demograficznej jaka panuje w naszej diecezji, ilość rozprowadzanych świec utrzymuje się na stałym poziomie i przekracza 80 tysięcy. Zapewne składają się na to wymowa duchowa i przesłanie religijne wigilijnej świecy, powściągliwa promocja i kampania reklamowa Dzieła, zaufanie wiernych do instytucji i wolontariuszy Caritas, a także autorytet duszpasterzy oraz pośrednictwo parafii.

Uzyskany dochód zostanie przeznaczony w części na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z ubogich rodzin, a w drugiej części na dofinansowanie projektów dla dzieci organizowanych przez Parafialne Zespoły Caritas. Regulamin przyznawania dotacji i sposób jej rozliczenia zostanie podany do wiadomości Parafialnych Zespołów Caritas i umieszczony na stronach www.caritas.diecezja.opole.pl w marcu 2015 roku.

KontaktNapisz do nasNewsletterMapa serwisuPolityka prywatności