Środa, 22 listopad 2017 r.

Wstępny, ramowy program Tygodnia Misyjnego w diecezji opolskiej 20 - 25 lipca 2016

Piątek, 29 sierpnia 2014
Wstępny, ramowy program Tygodnia Misyjnego w diecezji opolskiej ...

Światowe Dni Młodzieży poprzedzone są tzw. Tygodniem w Diecezjach, lub Tygodniem Misyjnym. Tak też będzie w 2016 roku przed wydarzeniami centralnymi w Krakowie. Każda z polskich diecezji przyjmie młodzież na ten czas i przygotowuje ramowy program. Ma on pomóc parafiom w zorganizowaniu tego tygodnia. Od parafii natomiast zależy jak on będzie przebiegał w szczegółach. Dobrze jest jednak trzymać się charakteru poszczególnych dni.

Zadaniem parafii jest więc rozlokować młodzież w rodzinach, zadbać o ich wyżywienie oraz zorganizować czas bazując na ramowym programie diecezjalnym. Niektóre punkty są wspólne dla całej diecezji. W naszym przypadku tak będzie w sobotę. Inne natomiast można zorganizować razem na przestrzeni dekanatu bądź miasta (np. Msza w czwartek).

środa (20.07), dzień przyjazdu:

rozlokowanie w domach

Msza na rozpoczęcie - w parafiach

spotkanie integracyjne w parafiach (ognisko itp.)

czwartek(21.07), dzień kultury:

zwiedzanie muzeów lub innych interesujących miejsc, które ukazują naszą tożsamość

czas na zaprezentowanie kultury naszych gości

spotkania sportowe

Msza św. w parafiach lub dekanatach

piątek (22.07), dzień miłosierdzia:

podjęcie jakiegoś dzieła wolontariatu na rzecz społeczności lokalnej (np. odwiedziny w DPS, drobny remont klasy szkolnej, salki parafialnej itp., odwiedziny chorych i samotnych w parafii)

adoracja

Droga Krzyżowa (np. przygotowana przez parafialną młodzież)

Msza św w parafiach

sobota (23.07), dzień wspólnoty: (wspólny dla całej diecezji)

wyjazd na Górę św. Anny, dróżki kalwaryjskie lub inne nabożeństwo

Msza św. centralna w Opolu pod przewodnictwem Księdza Biskupa

koncert uwielbienia

niedziela (24.07), dzień rodzin:

Msza w parafii

czas spędzony z rodzinami

wieczorem wspólne spotkanie w parafii (festyn itp.)

poniedziałek, (25.07), dzień wyjazdu do Krakowa:

Msza w parafiach

pożegnanie i wyjazd do Krakowa