Środa, 17 styczeń 2018 r.

Propozycja pielgrzymki - Kazimierz Dolny, Kodeń, Grabarka, ...

Propozycja pielgrzymki - Kazimierz Dolny, Kodeń, Grabarka, Sokółka, Wilno

Środa, 10 stycznia 2018

Ramowy program wycieczki:

DZIEŃ 1:

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Kazimierza Dolnego, niegdyś mała miejscowość położona na szlaku handlowym z południa na północ Polski, dziś bardzo często odwiedzane miasteczko przez turystów z całego świata. Spacer po renesansowym rynku kazimierzowskim z możliwością zwiedzenia kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja. Przejazd do Kodnia, miejscowości położonej nad Bugiem, przy granicy z Białorusią, zwiedzanie- Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej- Królowej Podlasia i Matki Jedności z cudownym obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej. To najcenniejsze miejsce Podlasia i jedno z najważniejszych Sanktuariów Polski. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Grabarki, zwiedzanie Świętej Góry Grabarki- prawosławnego sanktuarium słynące z wielu cudów. Wizyta w Sokółce zwiedzanie- Kościół św. Antoniego- zabytkowej świątyni rzymskokatolickiej. Przejazd do Bielska Podlaskiego, zwiedzanie- Cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny- prawosławna cerkiew parafialna z bogato zdobionymi wnętrzami. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, przejazd do Wilna: Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Zwiedzanie Starówki wileńskiej, a mianowicie: cerkiew Świętego Ducha z relikwiami męczenników wileńskich, klasztor bazylianów wraz cerkwią Świętej Trójcy oraz Celą Konrada, ratusz, zaułek gotycki z kościołem św. Anny i Bernardynów, dom, w którym mieszkał A. Mickiewicz, katedra wileńska z kaplicą i relikwiami św. Kazimierza.

Zwiedzanie Domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, gdzie Pan Jezus w 1935r. podyktował jej Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz byłego mieszkania malarza Kazimirowskiego, gdzie został namalowany obraz "Jezu ufam Tobie".

Zwiedzanie najstarszego i najpiękniejszego cmentarza polskiego na Rossie- z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla Ojczyzny. Obiadokolacja w ludowej restauracji, podczas której będą serwowane bliny żmudzkie oraz słynna zupa "Šiupininė". Nocleg w hotelu turystycznym na terenie Litwy.

DZIEŃ 4:

Śniadanie, wykwaterowanie. Msza święta w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego przy oryginalnym obrazie namalowanym przez E. Kazimirowskiego według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Dalsze zwiedzanie Wilna: Góra Trzech Krzyży, skąd rozpościera się piękny widok na miasto, pałac prezydencki, uniwersytet wileński, alumnat, kościół Ducha Świętego.

Zwiedzanie Ponar - miejsca stracenia ok. 100 tys. obywateli II Rzeczpospolitej w latach II Wojny światowej, w tym ok.20 tys. Polaków. Przejazd do Polski, wizyta w Toruniu, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień 5:

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Torunia, wejście do Katedry Świętojańskiej, jednej z najstarszych i największych w północnej Polsce, która posiada bardzo liczne i cenne zabytki sztuki, zwłaszcza gotyckiej. Kościół był miejscem wszelkich uroczystości, w których udział brali między innymi królowie polscy. Wizyta w siedzibie Radia Maryja. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 1 200,00 zł przy 45 osobach pełnopłatnych.

Propozycja pielgrzymki - Kazimierz Dolny, Kodeń, Grabarka, Sokółka, Wilno

Wykonano 2004-2018 PARAFIA GŁUCHOŁAZY