Środa, 18 październik 2017 r.

Propozycja - PIELGRZYMKA: ANGLIA - WALIA - IRLANDIA

WYJAZD AUTOKAROWY 12-DNIOWY W TERMINIE 01.06. - 12.06. 2018

Dzień 1 KOLONIA

Zbiórka uczestników pielgrzymki w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie. Wyjazd. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do KOLONII, krótki spacer, np. imponująca gotycka Katedra św. Piotra i NMP; czas na ciepły posiłek (zakup i płatność we własnym zakresie). Przejazd na nocleg w hotelu.

Dzień 2 CANTERBURY

Śniadanie. Przejazd do Calais we Francji; przeprawa promowa do Dover. Przejazd do CANTERBURY - religijnej stolicy Anglii, siedziby anglikańskiego Prymasa Anglii, Arcybiskupa Canterbury, spacer po mieście, np. katedra, w której znajdują się szczątki grobu św. Tomasza Becketa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 3 WALSINGHAM, YORK

Śniadanie. Przejazd do WALSINGHAM, zwiedzanie jednego z najstarszych i najważniejszych Sanktuariów Maryjnych w Wielkiej Brytanii. Przejazd do YORKU, spacer po mieście, np. największa średniowieczna katedra w Anglii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 4 CHESTER, CONWY

Śniadanie. Przejazd w kierunku Walii. Wizyta w CHESTER - jednym z najpiękniejszych miast Wielkiej Brytanii z elżbietańskimi kamienicami szachulcowymi, ruinami rzymskiego amfiteatru, murami miejskimi i monumentalną katedrą. Przejazd do CONWY, gdzie znajdują się ruiny jednego z piękniejszych walijskich zamków (możliwość zwiedzenia zamku). Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 5 DUBLIN

Śniadanie. Przejazd przez wyspę Anglesey w stronę portu Holyhead. W miarę możliwości czasowych krótki postój przy zamku CAERNAFON oraz krótka wizyta w miejscowości o najdłuższej nazwie w Europie - LLANFAIRPWLLGWYNGYLL. Przyjazd do Holyhead, przeprawa promowa do DUBLINA; wieczorny spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 6 DUBLIN

Śniadanie. Zwiedzanie DUBLINA, np.: zamek, Katedra św. Patryka, anglikańska Katedra Chrystusa, budynek Parlamentu i Sądu. Przejazd w kierunku Irlandii Północnej, po drodze postój w MONASTERBOICE, gdzie znajdują się ruiny klasztoru św. Boetiusa z VI w. i wyjątkowo piękne irlandzkie kamienne krzyże. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 7 DOWNPATRICK, ARMAGH

Śniadanie. Przejazd do DOWNPATRICK, nawiedzenie Katedry św. Patryka wraz z grobem świętego, a ponadto wzniesienie Saul (miało tu miejsce pierwsze nawrócenie dokonane przez św. Patryka) oraz Struell Wells, gdzie znajduje się studnia św. Patryka. Przejazd do ARMAGH - biskupiej stolicy św. Patryka, nawiedzenie katolickiej Katedry św. Patryka oraz katedry anglikańskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 8 KNOCK, CROAGH PARTICK

Śniadanie. Przejazd do KNOCK, do tutejszego Sanktuarium Objawień (możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej). Przejazd w kierunku CROAGH PARTICK (Góry św. Patryka), gdzie wg legendy św. Patryk modlił się za Irlandię przez 40 dni (ew. piesze wejście i zejście - ok. 5 h). W miarę możliwości czasowych krótka wizyta w Opactwie Ballintubber, gdzie wg legendy św. Patryk chrzcił pierwszych wiernych. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 9 CLIFFS OF MOHER, ROCK OF CASHEL

Śniadanie. Przejazd nad Morze Liscannor (część Oceanu Atlantyckiego), gdzie będzie możliwość podziwiania jednej z największych atrakcji krajobrazowych Irlandii - słynnych CLIFFS OF MOHER - ogromnych klifów rozpościerających się na długości ok. 8 km o wysokości sięgającej nawet 200 m nad powierzchnię Oceanu Atlantyckiego. Przejazd w stronę ROCK OF CASHEL, gdzie znajduje się zespół sakralno-obronny, skąd, wg legendy, św. Patryk przegnał szatana. W miarę możliwości czasowych krótka wizyta w KILKENNY - mieście reklamującym się jako "średniowieczna stolica Irlandii", np. Katedra St Canice - św. Kennetha, założyciela Kilkenny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 10

Śniadanie. Przeprawa promowa z Rosslare do Fishguard (lub Pembroke). Przejazd przez Walię i Anglię w kierunku Londynu; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11 LONDYN

Śniadanie. Zwiedzanie LONDYNU (poruszanie się po Londynie pieszo oraz metrem), np.: Pałac Buckingham, Victoria Memorial, St. James’s Park, Pomnik Churchilla, Westminster Abbey, Parlament i Big Ben, Cenotaph, Downing Street 10, Horse Guards, Łuk Admiralicji, Trafalgar Square z Kolumną Nelsona i National Gallery, Leicester Square, Piccadilly Circus, Katedra św. Pawła, Tower of London, Tower Bridge. Czas na ciepły posiłek (zakup i płatność we własnym zakresie). Wieczorna przeprawa promowa Dover-Calais. Przejazd przez Francję, Belgię.

Dzień 12

Przejazd przez Niemcy. Ciepły posiłek na terenie Polski. Powrót w wyznaczone przez Klienta miejsce.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Propozycja - PIELGRZYMKA: ANGLIA - WALIA - IRLANDIA