kontakt@parafia-glucholazy.pl

Piątek, 22 wrzesień 2017 r.

Sobota, 03 października 2015
Październik miesiącem różańca

Przed nami kolejny różańcowy miesiąc. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie. Tajemnicą pozostanie, ile dobrego przyniosła ta modlitwa ludziom, Kościołowi i całemu światu. Dobrze abyśmy wszyscy mieli w niej swój udział. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz: 17:15.

"Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (...). Przedziwna w swej istocie i głębi (...). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (...) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (...). W tajemnicach radosnych widzimy (...) radość rodziny, macierzyństwa, przyjaźni, wzajemnej pomocy. W tajemnicach bolesnych rozważamy w Chrystusie (i razem z Jego Matką) wszystkie cierpienia człowieka. W tajemnicach chwalebnych odżywają nadzieje życia wiecznego. W Chrystusie zmartwychwstałym cały świat zmartwychwstaje".

KontaktNapisz do nasNewsletterMapa serwisuPolityka prywatności