Czwartek, 23 listopad 2017 r.

Oazy dla młodzieży w diecezji opolskiej w 2014 r.

Czwartek, 22 maja 2014

Oaza, czyli Ruch Światło-Życie, jest propozycją formacji dla młodych chrześcijan. Daje nie tylko osobiste doświadczenie wiary, ale także możliwość przeżywania i dzielenia jej w różnych wspólnotach. W odróżnieniu od duszpasterstwa opartego na akcjach - wakacyjne rekolekcje oazowe powinny być kontynuowane podczas formacji rocznej w pracy indywi-dualnej (przez modlitwę osobistą, czytanie i medytację Słowa Bożego, uczestnictwo w liturgii, aktywność w parafii) oraz cotygodniowe spotkania w małych grupach prowadzonych przez przygotowanych animatorów, katechetów lub księży.

Formacja oazowa w Ruchu Światło-Życie opiera się na trzyletnim cyklu - trzech stopniach rekolekcji wakacyjnych i pracy w ciągu roku. Dostępne są konspekty i materiały do prowadzenia spotkań.

Po trzech latach formacji młodzież wyjeżdża na tzw. KODA, czyli kurs oazowy dla animatorów, który przygotowuje ich do prowadzenia małych grup formacyjnych. Celem tej formacji jest dojrzała wiara, która wyraża się w służbie dla innych. Formacja oazowa dokonuje się w parafii i - jak mówił założyciel oazy, ks. Franciszek Blachnicki - jest posoborową wizją Kościoła-parafii jako wspólnoty wspólnot.

Rekolekcje oazowe dla młodzieży ponadgimnazjalnej

Wakacyjne rekolekcje oazowe I stopnia są okazją do pogłębienia swojej wiary, świadectwa, wspólnej modlitwy i doświadczenia wspólnoty. Adresowane są do młodzieży zaangażowanej w życie parafialne, do bierzmowanych, starszych ministrantów, lektorów, marianek, ale także do wszystkich, którym wiara w Boga jest bliska i chcą ją umacniać. Rekolekcje przeznaczone są dla młodych po bierzmowaniu, czyli od 16 roku życia. Oazy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych trwają 15 dni. Odbywają się w terminie 15-31 lipca 2014 r. w kilku miejscach:

w górach (Gorce: Ochotnica Dolna). Koszt 480 zł. Zgłoszenia do 15 czerwca: ks. Dawid Górniak, dawid.gorniak@wp.pl, tel. 793 221 089.

w Jełowej i Brynicy k. Opola. Koszt 300 zł. Zgłoszenia do 15 czerwca: ks. Radek Chałupniak, radek@uni.opole.pl, tel. 504 31 66 93, domek.brynica.opole.pl.

Oazy ewangelizacyjne dla gimnazjalistów

To czas spotkania z innymi, którzy podobnie wierzą, myślą i żyją. To możliwość odkrywania Boga i siebie, pogłębienia swojej wiary i przeżywania wspólnoty. To czas modlitwy, radości i odpoczynku. Rekolekcje trwają 5 pełnych dni (od niedzieli wieczór do sobotniego poranka). Adresowane są do młodzieży gimnazjalnej i starszych, którzy z różnych powodów nie mogą jechać na oazy I stopnia.

Miejsce: Pokrzywna. Koszt: 200 zł (obejmuje noclegi i wyżywienie).

Planowane są dwa turnusy: 29 czerwca - 5 lipca 2014 r. (ks. Tomasz Gajda, ks. Radek Chałupniak, radek@uni.opole.pl, tel. 504 31 66 93) oraz 6-12 lipca 2014 r. (ks. Sławomir Kwiatkowski, s.kwiatek@poczta.fm). Zgłoszenia do 15 czerwca.

Zapraszamy i prosimy o przekazanie tych informacji młodzieży! Por. opole.oaza.pl

Oazy dla młodzieży w diecezji opolskiej w 2014 r.