Niedziela, 19 listopad 2017 r.

Nabożeństwo Majowe w naszej parafii

Wtorek, 31 maja 2016

Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe:

codziennie o godz. 17:30 w kościele Parafialnym,

dla młodzieży w kościele Gimnazjalnym po Mszy św. z godz. 19:00.

Bez dwóch zdań maj jest jednym z najpiękniejszych (jeśli nie NAJ-piękniejszym) miesięcy w roku. Być może mógłby z nim konkurować wrzesień lub październik ze swymi fantastycznymi jesiennymi barwami, ale maj ma swój niezwykły urok nie tylko w kolorach, zapachach, ale w całej naturze, która rozkwita z nową siłą, powraca do życia po zimowej śmierci. Jest to miesiąc nadziei, radości, witalności. Zachwycają drzewa pokryte kwiatkami, soczysta trawa, ukwiecone łąki i pola.

Maj jest też miesiącem poświęconym Tej, która jest najpiękniejszym dziełem Stwórcy, Czystym Kwiatem - Maryi. Oczywiście piękno Maryi nie ma swego źródła w Niej samej, ale pochodzi od Boga. Jednak Jej zasługą jest to, że piękno Boże w pełni przyjmuje i pozwala mu w sobie działać, nie przywłaszczając go sobie. W maju dziękujemy Bogu za Maryję i chwalimy Ją tradycyjnymi pieśniami, ale przede wszystkim podczas nabożeństw majowych. Ten dawny sposób modlitwy zmienia nie tylko nasze serca, ale także nasz krajobraz: w maju przydrożne kapliczki, figury Matki Bożej rozsiane w tysiącach miejsc przystrajane są kwiatami, wieńcami; przy nich gromadzą się wierni, by modlić się, śpiewać.

Nabożeństwo Majowe w naszej parafii