Czwartek, 23 listopad 2017 r.

Jaki prezent na pierwszą Komunię Świętą?

Niedziela, 26 maja 2013

Rower górski czy Biblia dla dzieci - kilka porad na temat prezentów.

Tak, wasze dziecko też chętnie przyjmuje prezenty i trzeba mu je dawać. Jednak jeśli chodzi o podarunki, poprzeczka często ustawiana jest zbyt wysoko; prezenty pierwszokomunijne są coraz bardziej kolorowe i coraz droższe, a przy tym coraz bardziej oddalają się od charakteru uroczystości. Internetowy "Sklep z prezentami" liczy co rok w maju na wysokie obroty. Można tam zamówić rower górski za 999 zł albo zestaw stereofoniczny wysokiej klasy za 1499. Czy to jest jednak konieczne?

Są przecież również takie prezenty, które są ściśle związane z pierwszą Komunią świętą i mogą potem towarzyszyć dziecku przez cale życie: ładnie wydana Biblia, różaniec, krzyżyk, który można powiesić nad łóżkiem... A choć w pierwszej chwili coś takiego może dziecka nie zachwycić, to jednak po pewnym czasie doceni ono ten dar i zrozumie jego ogromne znaczenie i sens. Dowodzą tego doświadczenia wielu rodziców dzieci przystępujących do pierwszej Komunii świętej.

Jakie książki nadają się do podarowania? W tym względzie można poradzić się księży i katechetów, którzy polecą szczególnie godne uwagi religijne wydawnictwa. Ciekawym pomysłem jest również zorganizowanie wystawy interesujących książek, które nadają się na prezent z okazji pierwszej Komunii świętej.

Jaki prezent na pierwszą Komunię Świętą?