Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018 - 17.11.2018

11 listopada 2018

11.11.2018 - NIEDZIELA - XXXII-a ZWYKŁA. 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Bóg zapłać wszystkim Uczestnikom nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Bóg zapłać Policji i Straży Miejskiej.

Dzisiaj o godz. 10:30 - UROCZYSTA MSZA Św. W INTENCJACH NASZEJ OJCZYZNY.

O godz. 17:15 - zapraszamy wszystkich na nabożeństwo popołudniowe w intencji naszej Ojczyzny.

O godz. 20:00 - Ks. Tomasz zaprasza młodzież naszej Parafii na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W naszym Dekanacie - uroczystość odpustowa w Parafii - Stary Las.

13.11.2018 - Wtorek - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników Polski.

We wtorek z racji 13-go - o godz. 17:15 - zapraszamy na nabożeństwo FATIMSKIE.

14.11.2018 - Środa.

Wspomnienie Bł. Marii Luizy Merkert.

O godz. 18:00 - Msza św. ku czci MB NP. i NOWENNA.

Po Mszy świętej - spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

15.11.2018 - Czwartek.

Od godz. 8:00 do 10:30 - ADORACJA.

O godz. 16:30 - Msza św. SZKOLNA dla wszystkich DZIECI.

Po Mszy świętej spotkanie z Rodzicami i Dziećmi klas trzecich połączone z rozdaniem książeczek do nabożeństwa - "Droga do nieba".

O godz. 18:00 - Msza św. od Grupy Szkaplerznej.

16.11.2018 - Piątek - Rocznica poświęcenia Katedry w Opolu.

W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla. Niech to będzie wielka modlitwa wstawiennicza za Ojczyznę i wszystkie jej dzieci.

O godz. 19:00 - w kościele Gimnazjalnym Msza św. dla Młodzieży.

17.11.2018 - Sobota - Św. Elżbiety Węgierskiej.

O godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

Ogłoszenia dodatkowe.

W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy gościli Ojca Oblata z Bodzanowa, który umożliwi nam nabycie kalendarza misyjnego Ich Zgromadzenia.

W Ośrodku "SKOWRONEK" - uroczystość odpustowa.

Wieczorem o godz. 17:15 - będzie miało miejsce jeszcze jedno nabożeństwo z odczytywaniem wypominek i modlitwą różańcową.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. W zakrystii nadal możemy sobie nabyć kalendarz naszej Diecezji w cenie 6 zł.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

W naszej modlitwie w intencji Parafii - będziemy rozważali druga tajemnicę części radosnej - "Nawiedzenie".

Osoby, które planują uczestnictwo w Pielgrzymce do Ziemi Świętej - prosimy o uregulowanie należności w złotówkach do czwartku.

Pan Piotr Łojko opiekujący się kościołem Gimnazjalnym w ostatnią środę otrzymał w Opolu medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości, przyznany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy!!!

W tym tygodniu odszedł od nas do wieczności:

Marian Serafin, lat 81.

Wieczny odpoczynek racz Mu i naszym bliskim zmarłym dać Panie.