Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2018 - 03.11.2018

27 października 2018

28.10.2018 - NIEDZIELA - XXX-a ZWYKŁA. ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZYCH KOŚCIOŁÓW.

Dzisiaj - o godz. 15:00 - spotkanie Bractwa św. Józefa w Jemielnicy.

O godz. 17:15 - zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Chcemy się modlić za wszystkich fundatorów, budowniczych i ofiarodawców na nasze świątynie.

Przed nami ostatnie dni października - zapraszamy serdecznie wszystkich na ostatnie różańcowe nabożeństwa.

29.10.2018 - Poniedziałek.

O godz. 16:00 - okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.

Po Mszy świętej z godz. 18:00 - spotkanie naszego KIK z prelekcją na temat:"Lectio divina".

31.10.2018 - Środa.

Okazja do spowiedzi - od godz. 16:00.

W kościele parafialnym - nabożeństwo różańcowe o godz. 16:45. Po różańcu wyjdziemy na spotkanie uczestniczących w MARSZU i razem przyjdziemy do kościoła, gdzie nastąpi zakończenie spotkania - nabożeństwa... Zachęcamy do licznego uczestnictwa... i wspólnej modlitwy.

01.11.2018 - Czwartek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - stały porządek - jak w latach ubiegłych... Wypadają Msze święte z godz. 11:30 i 12:00.

O godz. 12:00 - wyruszymy w procesji przy śpiewie litanii do Wszystkich Świętych na nasz cmentarz. Tam będzie miało miejsce NABOŻEŃSTWO W INTENCJI NASZYCH ZMARŁYCH i uroczysta MSZA ŚWIĘTA KONCELEBROWANA... Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy.

O godz. 17:15 - różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

O godz. 18:00 - Msza św. w intencji naszych zmarłych poleconych wspólnej modlitwie. (I tak będzie codziennie do 8 Listopada. Zapraszamy gorąco wszystkich do tej wspólnotowej modlitwy za naszych zmarłych.)

O godz. 19:00 - na cmentarzu - nabożeństwo przy krzyżu - dla MŁODZIEŻY naszej Parafii i wszystkich chętnych.

02.11.2018 - Piątek - DZIEŃ ZADUSZNY.

Msze święte w tym dniu: o godz. 7:30. 8:30, o godz.: 15:00 - na cmentarzu - (już od godz. 14:45 - czytanie wypominek), o godz. 18:00 i 19:00.

Bliskich od zmarłych z ostatniego roku - prosimy o przyniesienie zniczy, które zostaną poświęcone i zapalone na Mszy świętej o godz. 15:00, a po Mszy świętej zaniesione na groby naszych bliskich.

W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwsze, piątek i sobotę miesiąca listopada. W dniach tych zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa o godz. 7:00.

03.11.2018 - Sobota.

Od godz. 8:30 - odwiedziny naszych chorych.

O godz. 16:00 - w Ośrodku Skowronek - spotkanie Katechetów naszego Dekanatu. (przełożone z wczorajszej soboty).

Ogłoszenia dodatkowe.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. W zakrystii możemy nabyć "Mały Gość" i kalendarz naszej Diecezji, który ukazuje piękne witraże z kościołów naszej diecezji; cena kalendarza 6 zł, a dochód przeznaczony jest na Diecezjalną Fundację Obrony Życia.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na pomoc Pakistanowi.

W naszej modlitwie w intencji naszej Parafii chcemy rozważać - piątą tajemnicę części chwalebnej - "Ukoronowanie NMP".

W przyszłym tygodniu - we wtorek - 6 listopada - o godz. 15:30 - przymiarka strojów pierwszokomunijnych.

Tego samego dnia po Mszy świętej z godz. 18:00 - spotkanie wybierających się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej z dokonaniem wpłaty - tę część w złotówkach. Wiemy, że termin uległ zmianie - 15 - 21 marca.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Władysława Tompalska-Bommersbach, lat 94.

Helena Adamczyk, lat 89.

Zbigniew Tajak, lat 72.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.

2. Być w stanie łaski uświęcającej.

3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.