Pielgrzymka do Ziemi Świętej - dzień 4

19 marca 2019

Dzień 4: Góra Oliwna, św. Piotr in Galicantu, Betlejem

Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Dalej Kościół św. Piotra in Gallicantu (gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa). Po południu Betlejem i przejedziemy na Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa). Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich). Nocleg w Betlejem.