Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019 - 03.08.2019

28 lipca 2019

28.07.2019 - NIEDZIELA - XVII-a ZWYKŁA.

O godz. 15:00 na Górze Chrobrego - zapraszamy na uroczystą Mszę św. ku czci św. Anny - w intencjach wszystkich Jej Czcicieli, Gości i całej naszej Parafialnej Wspólnoty. Mszę Świętą odprawi i wygłosi kazanie nasz Parafianin Ks. Piotr Ochoński.

O godz. 17:30 - zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe ku czci Św. Anny.

29.07.2019- Poniedziałek - Św. Marty.

Przypada wspomnienie św. Marty - patronki gospodyń.

Św. Marta (+ I w.). Pochodziła z Betanii. Siostra Marii i Łazarza, których Chrystus darzył swą przyjaźnią. Wiele razy gościła Go w swoim domu.

31.07.2019 - Środa - Św. Ignacego z Loyoli.

O godz. 18:00 - Msza św. ku czci MB NP. w intencjach naszych podziękowań i próśb i NOWENNA.

W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwsze czwartek, piątek i sobotę miesiąca sierpnia.

W dni te zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa o godz. 7:00.

01.08.2019 - Czwartek - Św. Alfonsa Marii Liguoriego. I-y miesiąca sierpnia.

Od godz. 8:00 do 10:30 - ADORACJA.

02.08.2019 - Piątek - I-y miesiąca.

Od godz. 17:15 - okazja do spowiedzi.

03.08.2019 - Sobota - Pierwsza miesiąca.

W Opolu Męski różaniec - rozpocznie się jak przed miesiącem: Mszą św. z homilią w katedrze opolskiej o g. 8.00, po której uczestnicy przejdą w procesji z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej na schody kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, gdzie odmówią modlitwę różańcową.

O godz. 17:15 - ADORACJA i okazja do spowiedzi.

Ogłoszenia dodatkowe.

W przyszłą niedzielę - przypada dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w intencji kapłanów "OREMUS" z racji dnia św. Jana Marii Vianneya.

Na Górze św. Anny Pielgrzymki: motocyklistów, osób głuchoniemych i uroczystości ku czci MB Anielskiej z Porcjunkuli.

Odpust Porcjunkuli można zyskać w wszystkich kościołach parafialnych w dniach 02.sierpnia i w niedziele - dzisiejszą oraz w przyszłą (ale tylko w jeden z tych dni. Warunki zyskania to:

a) sakrament pokuty i Komunia Św.,

b) nawiedzenie kościoła,

c) modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga,

d) modlitwa w intencjach Ojca Świętego,

e) wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

W Parafii Velke Kunetice - (za Sławniowicami) - uroczystość odpustowa i pożegnanie Ks. Franciszka odchodzącego na emeryturę.

W naszej Parafii będziemy gościli tegorocznego Neoprezbitera Ks. Mariusza Setlaka. Ks. Mariusz jest Księdzem Diecezji Gliwickiej. Rok temu był u nas w Parafii, głosił nam kazania i zbierał ofiary na nasze Seminarium. Wtedy umówiliśmy się, że już po święceniach przybędzie do nas jeszcze raz, by nam wygłosić kazania i udzielić wszystkim chętnym kapłańskiego Błogosławieństwa prymicyjnego. Przy udzielaniu Błogosławieństwa otrzymamy pamiątkowy obrazek i będziemy mogli złożyć ofiarkę wdzięczności. Niedziela przyszła niech nam wszystkim będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. W zakrystii można nabyć: "Mały Gość Niedzielny", "Promyk Jutrzenki" pisma misyjne i kalendarz na 2020 rok.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.

Bóg zapłać także od Rodziny dotkniętej nieszczęściem pożaru domu - za ofiary, które złożyliśmy w ubiegłą niedzielę. Złożyliśmy w sumie 8.978,45 zł., 20 euro i 20 koron.

Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli łożyć ofiarę z okazji Św. Krzysztofa od nas kierowców i podróżujących na zakup pojazdów na Misjach.

W przyszłą niedzielę ofiary, które będziemy składali, będą na Seminarium i inne instytucje diecezjalne.

W naszej modlitwie w intencji Parafii chcemy rozważać trzecią tajemnicę części Światła: "Głoszenie nauk o Królestwie Bożym".

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności:

Henryk Polak, lat 71.

Józef Kondratowicz, lat 69.

Jan Glapa, lat 78.

(Kuzyn Ks. Prob.) - Henryk Cichoń, lat 63.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...